Новини


1 лютого 2025 р.

Центр антикризових досліджень виступить інституційним партнером Фундації Інститут Східних досліджень у проведенні 10-го Конгресу місцевого самоврядування, який відбудеться 3-4 березня 2025 р. у м. Миколайки (Польща) та організує панельну дискусію на тему «Як ми перетворимо промислову спадщину у сучасний розвиток?». Під час дискусії планується обговорити напрями реалізації потенціалу інфраструктури, людського капіталу, промислової культури міст – колишніх потужних промислових центрів у новій якості, аби уникнути занурення цих міст у депресивність та забезпечити відповідний рівень життя мешканців.

Детальніше про Конгрес

21 листопада 2024 р.

Президент Центру д.е.н. Ярослав Жаліло взяв участь у засіданні круглого столу «Участь організацій громадянського суспільства (ОГС) у переговорному процесі щодо вступу України до ЄС: існуючі моделі та досвід інших країн-кандидатів», організованого Центром політико-правових реформ та Українським центром європейської політики. На засіданні відбулась жвава дискусія щодо особливостей залучення українських ОГС до вирішення практичних питань європейської інтеграції у рамках створених робочих груп за напрямками. Розглядався зарубіжний досвід з цього питання. Я.Жаліло, зокрема, наголосив на важливості цілісного механізму, який забезпечуватиме зв’язок між консолідацією інтересів та позицій основних соціальних груп та їх представленістю у переговорному процесі, запропонував бачення функцій ОГС у євроінтеграційному процесі.

тези виступу Я.Жаліла

16 жовтня 2024 р.

Президент Центру д.е.н. Ярослав Жаліло взяв участь у публічній дискусії на тему: "Львівщина в умовах війни: виклики і джерела стійкості", яка проходила у Львові в рамках роботи Національної платформи стійкості та згуртованості. Учасники дискусії обговорили особливості стратегування стійкості та розвитку регіону в умовах повномасштабної війни, зокрема - в контексті оновлення Стратегії розвитку Львівської області до 2027 року. У своєму виступі Я.Жаліло виклав бачення сучасних підходів до стратегування регіонального та місцевого розвитку з огляду на пріоритетність завдань стійкості, описав завдання, які постають для регіонів і громад в контексті нових викликів для стійкості. На заваршення він наголосив на необхідності доповнення секторального підходу (визначення галузей смарт-спеціалізації) в стратегії фукціональним (визначення специфічних рушіїв економічного розвитку для Львівщини в сучасних умовах). Такими рушіями, на його думку, є: використання потенціалу кордону як «порталу» європейської інтеграції України, включення галузі виробництва будматеріалів до процесів відбудови економіки, розвиток професійно-кваліфікаційної бази для машинобудування, будова переробно-логістичної бази для продовольчого сектору, реалізація завдань справедливої трансформації вугільних регіонів, інтеграція медико-рекреаційного потенціалу регіону у завдання реабілітації ветеранів.

презентація виступу Я.Жаліла

відео